ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Recenzje dlabystrzakow.pl

Co tydzień inna książka 50% taniej

« < 5 6 7 8 9 ... 34 > »

Jesteś wartościowa! 10-tygodniowy trening doceniania siebie

Witajcie kochani:) Na moim blogu ostatnimi czasy znajdziecie sporo książek związanych z rozwojem osobistym. Jedne mi się bardziej podobały, inne niestety mniej. Ta pozycja z pewnością należy do tej pierwszej kategorii.

W trakcie czytania miałam wrażenie, że autorka mówi wiele razy o mnie, bo historie, które opisywała, jakbym znajdowała odzwierciedlenie ich w swoim życiu. Książka jest podzielona na 10 rozdziałów, tak jak i mamy 10 tygodni, aby nad sobą popracować. Zaznaczyłam w niej wiele fragmentów, do których chętnie będę wracać, aby jeszcze bardziej utrwalić informacje w niej zawarte. Przede wszystkim należy potraktować ją jako zeszyt ćwiczeń, spowiedź z samym sobą, a nie książka do przeczytania przed snem, chociaż czyta się ją bardzo szybko i momentami jest zabawna:)

Pin on Pinterest

Ludzie nie lubią być odrzucani, dlatego ze strachu robią rzeczy, na które zupełnie nie mają ochoty, wszystko po to aby być potrzebni. Starają się, by wszyscy ich lubili, nie wypowiadają swojego zdania, tylko po to, żeby nikogo nie urazić, ważne żeby inni byli szczęśliwi, ja już nie muszę. Takie myślenie jest błędne, bo w efekcie stajemy się niewidzialni, nikt nas nie szanuje, co z czasem rodzi nasze frustracje. Jak temu zapobiec, lub przezwyciężyć ten stan? O tym z pewnością dowiecie się od autorki, która trafnie definiuje ludzkie zachowanie, podaje je analizie i mówi co można by zrobić inaczej.

"Dziś żyję inaczej. Czuję, że jestem wartościowa. Przestałam opresyjnie zmieniać siebie i "naginać się" do potrzeb innych. [...] Dziś budzę się szczęśliwa, że robię w życiu to, co kocham i w co naprawdę wierzę. Poczucie bycia winnej bajce zniknęło. Trafiłam wreszcie do właściwych drzwi i odważyłam się je otworzyć"

To tylko jedna z wielu historii bohaterek, które autorka przytacza. Ważne, aby znaleźć swoją ścieżkę i odważyć się nią podążyć, mimo strachu przed nieznanym.Trzeba wziąć odpowiedzialność za swoje życie, a nie narzekać że ktoś był czemuś winien, bo to nie prawda. Często ludzie boją się zmienić miejsce pracy ze strachu, że tam gdzie pójdą może być jeszcze gorzej, choć zwykle jest zdecydowanie inaczej. Kobiety tkwią latami w nieudanych związkach, głównie z obawy, czy sobie same poradzą. Małgorzata Trzaskowska powie co jej bohaterki zrobiły ze swoim życiem, jakie zmiany wprowadziły i czy były one na ich korzyść.

"Jeśli masz skłonność do poświęcania się i brania na siebie zbyt wielu obowiązków, czujesz się przeciążona i chciałabyś to zmienić, zorganizuj zebranie wszystkich domowników i wyjaśnij, że celem zebrania jest nowa organizacja pracy i nowy podział domowych obowiązków:

Polskie kobiety cierpią na przypadłość, którą zwie się "perfekcjonizmem", chcą być idealnymi mamami, żonami, paniami domu. Często pracują na kilka etatów czy to w pracy, a potem w domu, ale nie mają odwagi i chęci poprosić o pomoc swoich domowników. Autorka ukazuje jak ważny jest podział obowiązków i że proszenie o pomoc nie jest takie trudne. Podoba mi się to, że autorka zostawia sporo miejsca po każdym rozdziale na to, aby zapisać swoje refleksje, do których z czasem możemy wracać, coś dopisać itp. Jeśli czujesz, że żyjesz w innej bajce, nie jesteś zadowolona, szczęśliwa, to ta książka podpowie Ci co robisz źle, nad czym trzeba popracować, aby zmienić ten stan.
http://apetyczneksiazki.blogspot.com/

Jesteś wartościowa! 10-tygodniowy trening doceniania siebie

Czy Ty też:

Jesteś miła, uczynna, nie sprawiasz kłopotu i czekasz, aż wszyscy będą Cię lubić? A tutaj niespodzianka- zamiast ogromnej sympatii dostajesz w zamian brak szacunku i ignorancję. Jesteś zawsze uśmiechnięta i pozytywna, bo przecież inni nie lubią ponuraków. Pomyśl teraz ile razy uśmiechałaś się, gdy wcale nie było Ci do śmiechu, ile razy zaprzeczałaś temu, co naprawdę czułaś? Skąd bierze się przekonanie, że gdy okażesz złość bądź smutek to nikt nie będzie chciał z Tobą przebywać?

Stawiasz innych na pierwszy m miejscu? Albo, gdy zaspokoisz swoją potrzebę, czujesz się źle i masz poczucie winy? Nie mówisz tego, co myślisz, co myślisz, bo nie chcesz psuć atmosfery. Gryziesz się w język tylko po to, żeby „było miło”. Zmieniasz swoją opinię na dany temat tylko dlatego, że towarzystwo, w którym jesteś ma odmienne zdanie.

Boisz się awansu, bo przecież na pewno sobie nie poradzisz albo lepiej nie ryzykować- bo cóż się stanie, kiedy coś się nie uda?

Jesteś perfekcjonistką- albo coś będzie zrobione idealnie albo wcale? Każde potknięcie urasta do rozmiarów klęski, a Ty tkwisz w tym schemacie i nie wiesz jak z niego wybrnąć? Cały czas coś „musisz”. Musisz posprzątać, zrobić dodatkowy projekt w pracy, musisz zacząć ćwiczyć, musisz „wziąć się za siebie”- a wiesz, czego tak naprawdę chcesz? Tkwisz w związku bez fajerwerków, bo nie chcesz być sama? Boisz się, że już nikt Cię nie zechce? Na wszystko się zgadzasz, bo nie chcesz stracić partnera? Poświęcasz swoją karierę, żeby to on mógł się rozwijać? Już teraz wiesz skąd bierze się słynne powiedzenie „Za każdym sukcesem mężczyzny stoi kobieta”.

Mimo tego, że pragniesz zrobić coś, o czym marzyłaś od dawna strach tak Cię paraliżuje, że zaprzestajesz działania? Zamiast kreować swoje życie ono Ci się po prostu przytrafia? Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałaś „TAK” powyższa książka jest dla Ciebie!

Po lekturze książki Małgorzaty Trzaskowskiej uświadomisz sobie w końcu, że to Ty powinnaś być dla siebie najważniejszą osobą w swoim życiu. Nie tylko dlatego, że ze sobą będziesz do końca swoich dnia, ale także dlatego, że dzięki temu innym będzie się z Tobą lepiej żyło. Jeśli jesteś szczęśliwa sama ze sobą inni to zauważają i zaczynają Cię dostrzegać , akceptować i przede wszystkim szanować taką jaką jesteś. Nikt nie chce Cię zmieniać, bo jesteś doskonała taka jaka jesteś.

Dzięki książce zrozumiesz, że zmiana jest możliwa. Że nie musisz już tkwić w roli zabieganej kobiety, wiecznie zabiegającej o aprobatę innych i czekającej na miłe słowo od nich. Dzięki narzędziom wskazanym przez autorkę poradzisz sobie ze szkodliwymi schematami pustoszącymi Twoje życie.

W końcu poczujesz wolność. Poczujesz, że nie musisz już się prosić o sympatię, akceptację, czy też uwagę. Że jesteś wartościowa taka, jaka jesteś! Że jesteś ważna dla samej siebie i samą siebie szanujesz. Że nie jesteś jak zupa pomidorowa i nie każdy musi Cię lubić. Ważne, żebyś to Ty lubiła siebie!

Dlatego też zacznij od dzisiaj pracę nad sobą, nad życiem jakiego zawsze pragnęłaś! Zacznij oddychać pełną piersią, zacznij myśleć przede wszystkim o sobie!

Bo kto jest dla Ciebie najważniejszy w życiu? TY!
aciecwierz.pl Agnieszka Ciećwierz

Rodzic najlepszy pod słońcem. Cztery kroki do szczęśliwego dzieciństwa Twojego dziecka

Całkiem niedawno przyszedł na świat mój upragniony i wyczekany synek. Od tego czasu życie naszej rodziny zmieniło się o 360 stopni, a ja wciąż zastanawiam się, co powinnam robić, a czego nie, by maluch rozwijał się jak najlepiej i był szczęśliwy. Już kilkanaście lat prowadzę zajęcia z szeroko rozumianego rozwoju osobistego, zdarzało mi się też organizować warsztaty dla rodziców, dlatego tematyka tzw. „psychologii rodzicielskiej” nie jest mi obca. Niestety już jako matka z pewnym przerażeniem dostrzegam dwa, całkiem skrajne nurty ,,parentingowe”, obecne przede wszystkim w mediach społecznościowych.

Z jednej strony mamy do czynienia z idealizowaniem rodzicielstwa, pokazywaniem np. na Instagramie tylko uśmiechniętych i czystych bobasków z wypoczętymi mamuśkami. Niestety zarówno w sieci, jak i w ,,realu” można spotkać też wiele bardzo negatywnych opinii wypowiadanych przez inne matki, krytykujące dosłownie wszystko, co dotyczy wychowania dzieci…

Jeśli tak, jak ja lubicie od czasu do czasu przeczytać mądry poradnik rodzicielski i szukacie czegoś pomiędzy patrzeniem na wychowanie przez różowe okulary a surowymi radami ,,instamadek”, to z przekonaniem polecam Wam książkę pt. ,,Rodzic najlepszy pod słońcem”. Autorka tej publikacji – Edyta Zając jest mamą trójki dzieci, psychologiem, trenerem oraz pisze bloga poświęconego psychologii.

Książka Edyty Zając to piękne vademecum po świadomym rodzicielstwie. Psycholożka zaprasza czytelnika do podjęcia wyzwania – jej zdaniem wystarczy miesiąc pracy nad sobą i dzieckiem, by można było cieszyć się piękniejszym rodzicielstwem. Poradnik E. Zając odziera rodzicielstwo z mitów, pokazuje, że bycie mamą i tatą to ogromne wyzwanie, ale i szansa na rozwój. Nie trzeba być kimś nieomylnym, perfekcyjnym, idealnym, by zasłużyć na miano ,,rodzica najlepszego pod słońcem”. Z drugiej strony autorka książka uzmysławia na własnym przykładzie, że stając się rodzicami, wcale nie musimy rezygnować z własnych marzeń, pasji, kariery zawodowej. Kluczem do bycia szczęśliwym i wychowania radosnego dziecka jest poznanie czterech fundamentów świadomego rodzicielstwa: cierpliwości, rozumienia swojej pociechy, tworzenia z nią pięknej relacji, jak również poczucia spełnienia się w roli rodzica. Poradnik Edyty Zając podzielony jest na 14 bardzo przyjemnych w lekturze rozdziałów, które krok po kroku wyjaśniają, jak radzić sobie z trudnymi emocjami, uczyć dziecko samodzielności, wskazywać maluchowi, że potrzeby innych są równie ważne, jak te jego samego. Po przeczytaniu poradnika Edyty Zając nie mogę stwierdzić, że nauczyłam się z niego czegoś całkiem nowego, ale z pewnością usystematyzowałam swoją wiedzę i będę bardziej odpowiedzialnie podchodzić do swoich matczynych obowiązków.

Bardzo cennym dodatkiem do poradnika Edyty Zając są przykłady tradycji rodzinnych; rady, jak uwiecznić wspomnienia rodzinne; lista dziecięcych obowiązków dostosowana do wieku oraz lista przeżyć na cały rok. Wspomniane wyżej zagadnienia pozwalają podejść do bycia rodzicem w kreatywny, świeży sposób. Edyta Zając zwraca uwagę na to, że każdy rodzic popełnia błędy i od czasu do czasu podejmuje nietrafione decyzje wychowawcze, ale zamiast uważać je za porażkę, powinniśmy wyciągać z nich wnioski i udoskonalać się w byciu fajnym rodzicem… Okazuje się, że każdy z nas może zyskać zaszczytne miano najlepszego rodzica pod słońcem. Trzeba tylko obudzić się ze snu, zmienić pewne nawyki, inaczej niż dotąd podchodzić do odpowiedzialnej roli, jaką jest bycie mamą lub tatą.

Dzięki poradnikowi Zając możemy nauczyć dziecko np. efektywnego leniuchowania i celebrowania każdego dnia życia. Bez wątpienia ,,Rodzic najlepszy pod słońcem” to pełen przykładów, optymistyczny poradnik prowadzący do przepięknego rodzicielstwa. Zamiast przeglądać „cukierkowe” fotki na Instagramie, albo narzekać na hejt ,,instamadek”, warto zająć się mądrą lekturą. Książka ,,Rodzic najlepszy pod słońcem” to doskonały wybór!
Sztukater.pl TULLIANA

Rozmówki niemieckie dla bystrzaków

Czas na język niemiecki

Dwie znakomite i doświadczone tłumaczki języka niemieckiego przygotowały tę praktyczną książeczkę dla amatorów tego języka.

By dać sobie radę w środowisku niemieckojęzycznym nie trzeba znać dobrze języka niemieckiego, wystarczy znajomość kilku podstawowych słów i zwrotów, potrzebnych w konkretnych sytuacjach: na zakupach, w kinie czy w podróży.

Czytelnicy mogą sobie regulować zarówno częstotliwość jak i zakres samodzielnej nauki, a warto pamiętać, że po niemiecku mówi się nie tylko w Niemczech, ale i w Austrii oraz w Szwajcarii, a porozumieć się w tym języku można praktycznie w całej Europie.

W „Rozmówkach” podano podstawy wymowy poszczególnych słów, ich sens, a nie dosłowne tłumaczenia; wyjaśnienia językowe zostały uzupełnione ważnymi informacjami i ciekawostkami o państwach niemieckojęzycznych. W ramkach umiejscowione zostały słówka, które należy zapamiętać.

W języku polskim jest mnóstwo słów o identycznym znaczeniu: książeczka zawiera ich wykaz, a przy okazji warto pamiętać, że język niemiecki zawiera wiele słów o podobnym brzmieniu, co polski, ale o zupełnie innym znaczeniu, stąd należy unikać automatyzmu i tzw. kalki w stosowaniu poszczególnych słów i wyrazów.

Generalnie, uczniowie nie lubią gramatyki, dlatego w książeczce zarysowano jedynie podstawy gramatyki i zasady składni, czyli właściwego tworzenia zdań prostych oraz rozwiniętych w poszczególnych czasach.

Na uwagę zasługuje odmiana ważnych czasowników „być” i „mieć” oraz wyjaśnienia na temat występowania rzeczowników w zdaniu. Czytelnicy-uczniowie dowiedzą się też o kanonach stosowania pozostałych części mowy, w tym liczebników, używanych przy określaniu czasu, pieniędzy czy generalnie ilości.

Wreszcie, właściwe czyli praktyczne rozmówki: zawieranie znajomości, posiłki, zakupy, wypoczynek i rozrywki, podróże, noclegi, nagłe wypadki czyli wizyta u lekarza oraz rozmowa z policją. Na szczególną uwagę zasługują dwa końcowe rozdziały „Rozmówek”: Dziesięć ulubionych niemieckich wyrażeń i zwrotów oraz Dziesięć wyrażeń i zwrotów, dzięki którym zostaniesz uznany za Niemca.

Bardzo przydatne rozmówki, w dobie podróży, a nierzadko i pracy w krajach niemieckojęzycznych.
Decydent Jacek Potocki; 2019-09

Jesteś wartościowa! 10-tygodniowy trening doceniania siebie

Poczucie własnej wartości to rzecz bardzo ważna. Nie pomaga przecenianie siebie, ale także niedostateczne docenianie powoduje różne problemy. Można przypuszczać (z pewną dozą pewności), że Małgorzata Trzaskowska stworzyła swoje dzieło „Jesteś wartościowa!” by chociaż zmniejszyć ilość tych drugich.

Informacje ogólne + budowa. Książka z 2019 roku. Na tylnej okładce odnaleźć można zdjęcie autorki. Publikacja składa się z 10 – ciu rozdziałów przedstawiających poszczególne tygodnie (w końcu zgodnie z tytułem to 10 tygodniowy trening 😉). Do tego Wstęp i Zakończenie. Rozdziały składają się z teorii, historii kobiet i ćwiczeń, wraz z niewielkim miejscem na notatki. Brak bibliografii czy przypisów dolnych. Sam Wstęp „zachęca” do dalszej lektury poprzez pokazanie przykładu samej autorki (Małgorzata Trzaskowska).

Trafiłam na mały błąd w druku… ale tyci tyci 😉. Nie przeszkadzający mocno w lekturze.

Głównymi zagadnieniami są: poczucie własnej wartości, wiara we własne siły, docenienie siebie. Tematy ważne i coraz częściej poruszane z różnych perspektyw. Warto jednak o ważnej zasadzie pamiętać, a dokładniej o złotym środku (właściwa samoocena bez przeceniania czy niedoceniania siebie). Wspomina się tutaj o zmianach przekonań, krytyku wewnętrznym a także mocnych i słabych stronach (pomocna ich znajomość). Publikacja bardziej skierowana dla kobiet… (skłaniają ku temu m.in. sformułowania typu: „zachęcam abyś zapisywała”).

Autorka zaprasza do: „Próbowania, doświadczania, sprawdzania” tego co zostało zaprezentowane w publikacji. Pomocne mogą się okazać miejsca na refleksje na końcach rozdziałów. Zmiana nie zadzieje się sama – czy skorzystamy z tego co prezentuje pozycja czy nie to to stwierdzenie pozostaje prawdziwe.

Refleksje. Do niektórych prezentowanych treści warto podejść z dystansem. Łatwo można „wpaść w pułapkę”, przesadzić. Stwierdzić coś w rodzaju.. ‘ok. Skoro ubieranie się skromnie i w neutralne kolory ma świadczyć o mojej małej wierze w siebie to od dzisiaj będę się ubierać tylko w mini i w bluzki z dużym dekoltem, najlepiej w krzykliwych odcieniach’. Warto się zastanowić co robimy bo my tak lubimy a co wynika z tego, że czujemy się niepewnie w swojej własnej skórze. Publikacja składnia również do refleksji jak traktujemy samych siebie.

+ podjęcie ważnej tematyki, ćwiczenia - trzeba uważać by nie popaść w przesadę -> ze skrajności w skrajność

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Ma swoje walory, ale też trzeba uważać by nie popaść ze skrajności w skrajność, nie docierając do setna sprawy – problemu. W czasie lektury włączały mi się w głowie lampki, ‘uważaj’ bądź ‘czy aby na pewno to dobra droga’. To pogłębiało jeszcze moje mieszane uczucia co do wytworu Małgorzaty Trzaskowskiej.

Reasumując publikacja może być dobrym punktem wyjścia do przypatrzenia się samemu sobie, swoim zachowaniom, potrzebom i temu co jest dla nas najważniejsze (bądź ważne w danym okresie życia czytelnika). Skłania do przemyśleń nad pytaniami: Czy żyjemy w zgodzie z sobą? A może kierują nami lęki? Może pomimo różnych zwycięstw ich nie widzimy tylko skupiamy się na potknięciach (nawet tych najmniejszych)? Jednocześnie warto uważać, by nie dojść do… dość radykalnych wniosków (np. że jest się wartościowym tylko wtedy, gdy jest się głośnym, nie przestrzega się zasad etykiety). Ważne wydaje się więc wsłuchanie w siebie (czy robimy coś by się przypodobać, czy robimy coś bo to jest zgodne z nami). I do tego również namawia w publikacji sama autorka za co zasługuje na ukłon 😉.
swiatairi.blogspot.com Airi; 2019-08-26
« < 5 6 7 8 9 ... 34 > »