ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Recenzje dlabystrzakow.pl

Co tydzień inna książka 50% taniej

« < 4 5 6 7 8 ... 34 > »

Rodzic najlepszy pod słońcem. Cztery kroki do szczęśliwego dzieciństwa Twojego dziecka

O rodzicielstwie słów kilka.

Jak być dobrym rodzicem? (lub, jak chce tytuł niniejszej książki – jak być najlepszym rodzicem pod słońcem?). Sprawa ta wcale nie jest łatwa, ale z drugiej strony jest jak najbardziej wykonalna. Czego więc potrzebujemy do szczęścia w tej materii?

Przed przejściem do meritum mała uwaga: książkę – według opisu – napisano w dużej mierze z myślą o rodzicach, którzy chcieliby naprawić lub nadrobić nieco zaniedbane relacje z dzieckiem. Do pewnego stopnia jest to prawda, jednak moim skromnym zdaniem zawarte w książce rady z powodzeniem stosować może każdy rodzic; także ten, który relacji z dzieckiem bynajmniej nie zaniedbuje i stara się wywiązać ze swojej roli jak najlepiej.

Rodzicielstwo i posiadanie dzieci to temat rzeka ;) Niniejsza pozycja to w dużej mierze szeroko zakrojone rozważania na ten temat, sprowadzające się jednakże do kilku kwestii kluczowych, jak poświęcanie dziecku czasu, uwagi, umiejętność tworzenia z dzieckiem więzi emocjonalnej przy jednoczesnym zachowaniu właściwego balansu między byciem kimś przez dziecko kochanym, a kimś, kto od dziecka wielu rzeczy wymaga i przez to je efektywnie wychowuje (a przynajmniej stara się to robić). Każda z powyższych składowych wymaga czasu, cierpliwości, konsekwencji i tak bardzo czasem potrzebnego spokoju. Stopień skomplikowania całej misji pt. „dziecko” wzrasta zaś wprost proporcjonalnie do ilości innych obowiązków. Jak to wszystko pogodzić? Jak wygospodarować czas, stworzyć relację, więź i jak w dobrze pojęty sposób wychowywać? To sedno zagadnień poruszanych na kolejnych stronach.

Trochę zapomnianym (ale równie ważnym!) elementem całej układanki dotyczącej bycia rodzicem jest… rodzic. Znakomita większość książek poświęconych dzieciom i ich wychowywaniu ukierunkowana jest – co w sumie logiczne – właśnie na dziecko, jednak zapomina się przy tym często w tego rodzaju publikacjach o osobie rodzica. A przecież ten rodzic to także człowiek, ma swoje słabości, dysponuje takim a nie innym zasobem sił, energii, chęci, a na dodatek rodzic stając się rodzicem nie rzuca nagle wszystkiego w kąt i jego życiowa rola nie sprowadza się tylko i wyłącznie do relacji z dzieckiem oraz do jego wychowywania – rodzic to w dalszym ciągu ten sam człowiek, który wcześniej miał swoje pasje, aktywności, obowiązki i potrzeby. Trzeba to wszystko pogodzić z rolą rodzica, a nie – jak można odnieść wrażenie w innych publikacjach – zarzucić nagle całą resztę w kąt, bo „liczy się tylko dziecko”… Nic bardziej mylnego. Rodzic potrzebuje własnych przestrzeni. Musi się w jakiś sposób spełniać w tym, co robił wcześniej i dążyć od tego by być szczęśliwym. Tutaj uwaga – szczęśliwym sam dla siebie, nie tylko i wyłącznie szczęśliwym dzięki / przez / w wyniku posiadania relacji z dzieckiem. To bardzo prosta zasada: szczęśliwy rodzic lepiej wychowuje, lepiej tworzy więź z dzieckiem i dzięki temu także samo dziecko jest bardziej szczęśliwe. Warto o tym pamiętać i przyswoić sobie tę prawdę – również z niniejszej książki.

Sensownych porad na temat rodzicielstwa znajdziemy w książce dość sporo. Choćby dlatego warto książkę przeczytać. Wszystkie sprowadzają się do tych kilku kwestii, o których pisałem wyżej, jednak warto poznać książkowy punkt widzenia kogoś, kto stojąc poniekąd z boku omawia podobne problemy do tych, jakie – jako rodzice – możemy mieć na co dzień.

Polecam :)
cosnapolce.blogspot.com Northman

Reiki. Odkryj moc zdrowia

Marta Pyrchała-Zakrzycka jest bioenergoterapeutką i neuroterapeutką, co więcej posiada tytuły Mistrza Nauczyciela Reiki, Mistrza Kundalini Reiki oraz Cone Master Hopo. Te brzmiące bardzo osobliwie i jednocześnie oryginalnie tytuły niczego mi nie mówią, kojarzą się jedynie z kulturą Wschodu, sztukami walki itp. Ale przyznam szczerze, że w tematyce uzdrawiania i filozofii Wschodu jestem zupełnym laikiem.

Poradnik Reiki. Odkryj moc zdrowia nie jest książką zbyt obszerną, bo obejmuje zaledwie trochę ponad dwie i pół setki stron, jednak dość drobna czcionka, jaką zadrukowano strony, gwarantuje znacznie więcej czytania, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Trzynaście rozdziałów zawierających całą masę krótszych podrozdziałów dostarcza czytelnikowi bardzo dużą ilość wiedzy na temat reiki. Słowo to oznacza wpływ duchowy i w potocznym rozumieniu stanowi nazwę systemu uzdrawiania, polegającego na czerpaniu z życiowej energii przenikającej wszystko co nas otacza oraz każdego człowieka.

Założeniem uzdrawiania nazwanego reiki – wedle słów autorki – jest uznanie, że stan określany mianem zdrowia uzyskuje się dzięki zachowaniu harmonii między człowiekiem, czyli jego ciałem, duchem oaz umysłem, a otaczającym go światem zewnętrznym. Zrozumiałe więc jest, że choroby zakłócają tę delikatną równowagę, co skutkuje złym samopoczuciem i całą masą innych niepożądanych stanów. Terapia reiki natomiast może wyeliminować zaburzenia poprzez pobudzenie organizmu do zdrowienia i uwolnienie blokad energetycznych w czakrach i medianach.

Poradnik Reiki. Odkryj moc zdrowia został przygotowany przejrzyście i w sposób przyjazny czytelnikowi. Wydawca podaje, że jest to pierwsza tego typu pozycja poruszająca tematykę reiki na polskim rynku, z tego też względu autorka rozpoczyna poradnik od wyjaśnienia, czego czytelnik właściwie dowie się i nauczy z jego lektury. Jest to zabieg prosty, ale przydatny, gdyż już na wstępie dowiadujemy się z grubsza, czego możemy się po merytorycznej zawartości książki spodziewać. Następnie będziemy się coraz bardziej zagłębiać w tematykę reiki, począwszy od teorii, a skończywszy na praktyce. Dowiemy się całkiem sporo o różnych rodzajach energii, przeczytamy wprowadzenie do wiedzy o energii i reiki, porównamy szkolenia i kursy reiki z przeszłości z tymi obecnie praktykowanymi, a także prześledzimy drogę, jaką reiki przebyło, by dotrzeć ze Wschodu na Zachód. W rozdziale piątym natomiast autorka mówi czytelnikowi, skąd zasady reiki pochodzą oraz – co istotne dla praktykowania terapii – jakie są metody ich wprowadzania w życie.

Martę Pyrchała-Zakrzycką cechuje duża skrupulatność i profesjonalne podejście do jej pacy, dlatego napisany przez nią poradnik jest książką maksymalnie wyczerpującą tematykę terapii reiki. Poza zagadnieniami, które wymieniłem powyżej, poradnik ten zawiera również dobrze opisane kwestie systemu energetycznego człowieka, praktyczną część w postaci rozdziału poświęconego oczyszczaniu z negatywnych energii, a także wykonywaniu zabiegów reiki na innych ludziach. Oczywiście nie sposób wymienić tutaj wszystkich zagadnień, jakie autorka porusza w swej książce, a trzeba zaznaczyć, że jest tego znacznie, znacznie więcej. Jak już pisałem na samym początku, niezbyt obfite wizualnie wymiary książki zadają kłam dużej ilości merytorycznej wiedzy zawartej na jej stronach. Niewielką czcionkę uznałbym tutaj co prawda za minus, lecz tekst jest w sumie wystarczająco czytelny, więc nie ma co się czepiać szczegółów. Zresztą, wiele partii tekstu autorka wypunktowuje linijka pod linijką, co sprawia czasem wrażenie, że Reiki. Odkryj moc zdrowia zdaje się być raczej podręcznikiem niż poradnikiem. Tak czy inaczej, jej książka okazuje się być publikacją interesującą i zdecydowanie udaną.
Sztukater.pl TOMG

Rodzic najlepszy pod słońcem. Cztery kroki do szczęśliwego dzieciństwa Twojego dziecka

Opis książki Wystarczy tylko miesiąc, by stać się lepszą mamą, lepszym tatą… Najlepszy rodzic pod słońcem, czyli jaki? Perfekcyjny, nieomylny i bezbłędny? Oddający sto procent swojego czasu dziecku czy może cieszący się własną, niezależną częścią życia? Czy można stać się najlepszym rodzicem, jeśli ma się za sobą trudne doświadczenia i nie raz, i nie dwa dokonało się nie najlepszego wyboru wychowawczego?

Rodzicielstwo to nieustający rozwój. Tę piękną przygodę zaczynamy jako czysta kartka i wraz z kolejnymi miesiącami uczymy się znaczenia słów „spełnione rodzicielstwo”. I choć każdy z nas od czasu do czasu popełnia błędy lub podejmuje niezbyt dobre decyzje, nic nie jest stracone. Zawsze przecież można zacząć od nowa. Najlepszy pod słońcem rodzic jest w każdym z nas – trzeba tylko obudzić go ze snu.

Rozpocznij miesiąc pracy nad piękniejszym rodzicielstwem:

Zbuduj pokłady cierpliwości, z których możesz czerpać bez końca Zadbaj o konsekwencję w działaniu i stwórz dzięki temu szczęśliwy dom Stwórz z dzieckiem piękną relację Zadbaj o swój rozwój, który będzie inspirować Twoje dziecko do własnych poszukiwań W ciągu tych czterech tygodni przepracujesz najważniejsze tematy związane z Twoim kluczowym życiowym zadaniem – byciem matką lub ojcem. Przeanalizujesz to, co wydarza się w Twojej psychice, nastawieniu i emocjach, gdy wchodzisz w rolę rodzica. Ze swoich obserwacji wyciągniesz budujące wnioski i na ich podstawie wprowadzisz zmiany, które uczynią Cię rodzicem najlepszym pod słońcem, czyli szczęśliwym!

O autorze

Edyta Zając – jest psychologiem, trenerem oraz autorką książek psychologicznych i bloga poświęconego psychologii. Od kilku lat prowadzi kursy online, które umożliwiają współpracę z psychologiem bez wychodzenia z domu. Jest żoną Mirka oraz mamą trójki dzieci.
Monika Matura

Reiki. Odkryj moc zdrowia

Pięć uniwersalnych zasad reiki: 1. Właśnie dziś się nie złość 2. Właśnie dziś się nie martw 3. Właśnie dziś szanuj 4. Właśnie dziś pracuj uczciwie 5. Właśnie dziś bądź wdzięczny Czy wiesz, że Twoje ręce leczą? Czy chcesz nauczyć się ich używać? Japońskie słowo reiki oznacza wpływ duchowy. W potocznym rozumieniu jest nazwą systemu uzdrawiania, polegającego na czerpaniu z życiowej energii przenikającej wszystko i wszystkich. Założeniem terapii reiki jest uznanie, że stan określany mianem zdrowia uzyskuje się dzięki zachowaniu harmonii między człowiekiem – jego ciałem, umysłem i duchem – a otoczeniem. Choroba jest zaburzeniem owej harmonii. Terapia reiki eliminuje zaburzenie na dwa sposoby: pobudzając organizm do zdrowienia i uwalniając blokady energetyczne w czakrach i meridianach. Wiedza dotycząca systemu uzdrawiania reiki nie jest tajemna – każdy może się nauczyć świadomego używania życiowej energii. Ta książka, autorstwa dyplomowanej bioenergoterapeutki, powstała własnie po to, by wprowadzić Cię w świat terapii reiki. To pierwsza na polskim rynku pozycja, w której niezbędną wiedzę znajdą zarówno osoby początkujące, zainteresowane medycyną naturalną oraz energoterapią, jak i doświadczeni terapeuci. Poza teorią i szczegółowym opisem zabiegów poradnik zawiera sporo objaśnień, przykładów i anegdot, dzięki czemu – na co ma nadzieję autorka – wiedza zostanie lepiej przyswojona i zapamiętana.

Marta Pyrchała-Zarzycka — dyplomowana bioenergoterapeutka i naturoterapeutka. Posiada tytuły: Mistrza Nauczyciela Reiki, Mistrza Kundalini Reiki oraz Cone Master Hopo; jest zaawansowanym uzdrowicielem pranicznym i psychoterapeutą pranicznym. Należy do Krajowego Cechu Radiestetów i Bioenergoterapeutów. Jej praca dyplomowa z dziedziny naturoterapii dotyczyła psychoneuroimmunologii — nowoczesnej nauki medycznej badającej wpływ umysłu na ciało. Od kilkunastu lat prowadzi szkolenia z zakresu reiki w Polsce i Wielkiej Brytanii. Wyszkoliła już ponad tysiąc osób w kilkunastu krajach świata.
Monika Matura

Zapytaj szefa. Jak się dogadać w trudnych sytuacjach z przełożonym, podwładnymi i kolegami z działu

Zdecydowaną część dorosłego życia poświęcamy pracy zawodowej. Oddając lwią część życia pracy, niekiedy kierujemy się jedynie pobudkami finansowymi, a czasem (i to jest najlepsza sytuacja) aktywność zawodowa jest naszą pasją. Jednakże, w trakcie wykonywania obowiązków służbowych mamy najczęściej do czynienia z innymi ludźmi: przełożonymi, współpracownikami czy naszymi podwładnymi. Przebywanie z tak dużą liczbą osób jest dość często przyczyną sytuacji, z których nie wiemy jak uprzejmie, acz czasem stanowczo, wybrnąć. Czy nikt z nas nie miał do czynienia z szefem, który wymagał odpisywania na e-maile i odbierania telefonów wieczorami oraz w weekendy? Czy nie zastanawialiście się, drodzy Czytelnicy, jak dać do zrozumienia przełożonemu, że termin wykonania zadania jest nierealny, bądź jesteście przeciążeni liczbą projektów? A jak na takie zdanie zareagować w sytuacji, kiedy to Wy jesteście szefami i słyszycie od swoich podwładnych o nadmiarze ich obowiązków, a Wasze zdanie na ten temat jest odmienne? A jak zakomunikować współpracownikowi, który podczas godzin pracy odbywa prywatne rozmowy telefoniczne, że utrudnia Wam koncentrację? No właśnie jak to zakomunikować? Co powiedzieć?

Odpowiedzi na te pytanie jak i wiele innych znajdziecie Państwo w książce autorstwa Alison Green „Zapytaj Szefa. Jak się dogadać w trudnych sytuacjach z przełożonymi, podwładnymi i kolegami z działu”. Alison Green posiada wieloletnie doświadczenie jako kierownik zespołu oraz jest twórcą bloga Ask a Manager, gdzie jak sama wspomina, dziennie odbierała około 60 e-maili od osób proszących o porady jak skutecznie komunikować się w miejscu pracy. Otrzymywanie tak ogromnej liczby wiadomości z prośbą o rozwiązanie, niekiedy trudnych i zdumiewających, sytuacji występujących pomiędzy współpracownikami, czy szefem i przełożonymi skłoniło ją do napisania wspomnianej książki, która to z założenia ma pomóc Nam (pracownikom i pracodawcom) w skutecznej komunikacji, gdyż jak sama pisze:

„Często bowiem trzeba tylko tyle – rozmowy. Jednakże ludzie nie decydują się na nią, bo nie mają zielonego pojęcia, co i jak powiedzieć”

Książka „Zapytaj szefa…” składa się, oprócz wstępu i wniosków zawierających krótkie podsumowanie najważniejsze zasady skutecznej komunikacji, z czterech rozdziałów. Każdy z nich jest poświęcony konkretnym relacjom interpersonalnym oraz trudnościom, z którymi możemy mieć do czynienia w trakcie: rozmowy z przełożonymi i współpracownikami, rozmowy kwalifikacyjnej, czy w sytuacji kiedy to Wy, drodzy czytelnicy, pełnicie rolę szefa i musicie nabyć umiejętność życzliwego i konkretnego porozumiewania się z podwładnymi. Oprócz przytoczonych, niekiedy prozaicznych (nie zapraszacie współpracowników na swój ślub, czy chcecie się wycofać ze spotkania towarzyskiego po pracy), a niekiedy zupełnie dziwacznych (podczas wyjazdu służbowego musieliście spać w jednym łóżku ze współpracownikiem czy jak zareagować, gdy współpracownik pisze o Was złośliwie na swoim blogu), sytuacji z którymi możemy się zetknąć w pracy, Alison Green przedstawia sposoby komunikacji umożliwiające ich skuteczne i bezbolesne rozwiązywanie, a także przykładowe wypowiedzi, które to możemy wykorzystać w danej sytuacji. Rezultatem lektury owej książki jest nie tylko nabycie umiejętności efektywnego porozumiewania się w miejscu pracy, ale także odwagi do rozpoczynania trudnych rozmów i przekonania, iż: „powinieneś inicjować rozmowy, kiedy coś Ci przeszkadza albo kiedy wierzysz, że można z czymś sobie poradzić inaczej. Rozpoczynanie rozmów na trudne czy delikatne tematy nie musi się przekładać na alienowanie czy na wprowadzanie napięcia do relacji z innymi ludźmi. Wszak można mówić wprost, ale nie być przy tym niegrzecznym; można być asertywnym, ale nie być przy tym niemiłym.”

Mimo, że tej książki nie czyta się z wypiekami na twarzy, nie pochłania się jej w ciągu kilku dni, to warto przejrzeć ją czytając poszczególne rozdziały, które nas interesują. Nie polecam czytania książki na raz. Ja ją tak przeczytałam i czasami czułam się nią delikatnie znudzona. Aczkolwiek, pamiętajcie, że było to głównie spowodowane tym, że dana sytuacja mnie nie dotyczyła, ja się w niej nigdy nie znalazłam. Natomiast w przypadkach, z którymi miałam styczność czytałam ją z wielkim zaangażowaniem i myślałam „Woow! Tak można?! Jakie to proste. Ja bym pewnie nigdy nie sformułowała tak grzecznej, a zarazem bardzo konkretnej wypowiedzi skierowanej do mojego przełożonego.”

Podsumowując, książka skierowana jest, przede wszystkim, do pracowników, pracodawców i współpracowników, ale zasady komunikacji zawarte w książce oraz cenne wskazówki Autorki są tak uniwersalne, że można je zastosować w każdej innej dziedzinie życia.
moznaprzeczytac.pl Marta
« < 4 5 6 7 8 ... 34 > »