ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Włochy dla bystrzaków. Wydanie IV

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autorzy:
,
Włochy dla bystrzaków. Wydanie IV Bruce Murphy, Alessandra de Rosa - okładka książki
Włochy dla bystrzaków. Wydanie IV Bruce Murphy, Alessandra de Rosa - tył okładki książki

Włochy dla bystrzaków. Wydanie IV Bruce Murphy, Alessandra de Rosa - okładka książki

Wydawnictwo:
Septem
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
744
Druk:
oprawa miękka

Miłość w Wenecji, słońce w Toskanii i wieczność w Rzymie

Italia! Kraj pachnący bazylią i pomidorem. Nie sposób przejść ulicą i nie potknąć się o jakieś ruiny. Mocno zaokrąglone Włoszki całymi dniami gotują swoje spaghetti. Przystojni chłopcy flirtują z cudzoziemkami, a wieczorami po ulicach gania Cosa Nostra. Tak właśnie wielu z nas wyobraża sobie tę niemalże mityczną krainę, gdzie rodzina jest zawsze na pierwszym miejscu, a życie to sielanka. Jeśli udało Ci się już odwiedzić Włochy, wiesz, jak jest naprawdę. Jeśli dopiero planujesz taką podróż -- przygotuj się na przygodę. Nim jednak wyruszysz, dowiedz się wszystkiego odpowiednio wcześniej, najlepiej z nowego wydania przewodnika "Włochy dla bystrzyków".

Z każdego fragmentu murów spogląda na nas wielowiekowa historia i kultura. Monumentalny Rzym, urokliwa renesansowa Florencja i malowane słońcem krajobrazy Toskanii. Tajemnicze wysepki Wenecji, pełen cudów architektury Neapol i gorąca Sycylia. Ale nie samymi zabytkami człowiek żyje. Zmęczony turysta potrzebuje również chwili oddechu na plaży nad Adriatykiem, a wieczorem odrobiny zadumy nad solidną porcją autentycznej włoskiej pizzy.

Z przewodnikiem "Włochy dla bystrzaków" zwiedzisz najważniejsze miejsca, a także udasz się na wyprawę mniej uczęszczanymi szlakami. Poznasz kilka fascynujących opowieści, dowiesz się, jak dojechać do określonych miejsc, czego możesz spodziewać się po pogodzie i jak zaplanować podróż na swoją kieszeń. Nie daj się zaskoczyć w żadnej sytuacji.

  • Najciekawsze muzea, kościoły, ruiny i stanowiska archeologiczne.
  • Restauracje dla smakoszy i najciekawsze potrawy każdego z regionów.
  • Planowanie podróży ze względu na pory roku, czas i zainteresowania.
  • Jak nie przepłacać i świetnie się bawić -- porady praktyczne.
  • Gdzie warto wybrać się na zakupy, a gdzie spędzić upojny wieczór.
  • Jak już na miejscu zaplanować sobie krótką wycieczkę albo piknik.
  • ...a ponadto kilka słów o tym, co Włosi ukrywają przed turystami.

DODATEK SPECJALNY: transport, hotele i restauracje, informacje o szybkiej pomocy oraz słowniczek terminów architektonicznych i kulinarnych.

Może to Twoja pierwsza wizyta, a może chcesz przywołać czar wspomnień. Przygotowany z rozmachem przewodnik uprzyjemni i urozmaici Twoją eskapadę, oferując wszelkie informacje, których będziesz potrzebować w dalekiej podróży.


"Niemal co roku jeżdżę do Włoch. Wydawało mi się, że widziałam tam już wszystko. A jednak za sprawą przewodnika Włochy dla bystrzaków odkryłam Italię na nowo. Nie zaryzykuję już podróży z żadnym innym przewodnikiem."
Izabella, lat 37

"Myślałem, że to będą najnudniejsze wakacje na świecie, ale wiecie co, Włochy to niesamowity kraj. Opowieści, które poznałem dzięki temu przewodnikowi, są lepsze niż niejedna powieść kryminalna!"
Karol, lat 16

"Nareszcie znalazłam czas na podróżowanie. Razem z córką wybrałyśmy się w podróż do magicznej i gorącej Italii. To było dość spore przedsięwzięcie, więc długo szukałyśmy idealnego przewodnika. Włochy dla bystrzaków to był strzał w dziesiątkę!"
Helena, lat 57

Wybrane bestsellery

Septem - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności