ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Irlandia dla bystrzaków. Wydanie IV

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Irlandia dla bystrzaków. Wydanie IV Elizabeth Albertson - okładka książki
Irlandia dla bystrzaków. Wydanie IV Elizabeth Albertson - tył okładki książki

Irlandia dla bystrzaków. Wydanie IV Elizabeth Albertson - okładka książki

Wydawnictwo:
Septem
Ocena:
3.0/6  Opinie: 1
Stron:
624
Druk:
oprawa miękka

Przyroda, zabytki, magiczne miasteczka, szalone metropolie, mapy, ciekawostki i niespodzianki - czyli wszystko, co musisz wiedzieć o Zielonej Wyspie

Jedź do Irlandii! Wyobraź sobie błękitny ocean, zapierające dech w piersiach, poszarpane wybrzeża klifowe i lśniące purpurą romantyczne wrzosowiska. Pomyśl o pysznym, zawiesistym Guinnessie sączonym w pubie przy radosnych dźwiękach celtyckiej muzyki. Jeśli jesteś pragmatycznym podróżnikiem szukającym konkretnych wskazówek w kwestii tego, jak najefektywniej zaplanować podróż na Szmaragdową Wyspę, to idealny przewodnik dla Ciebie! A jeśli oczekujesz wrażeń i masz ochotę w pełni zakosztować prawdziwej przygody - Irlandia dla bystrzaków również Cię nie zawiedzie.

Poznaj tętniący życiem Dublin i jego nocne atrakcje. Odwiedź hrabstwa Meath i Louth, nasycone klimatem starożytnej historii. Zobacz niezwykłe kurhany w Knowth i Newgrange oraz pradawną siedzibę irlandzkich arcykrólów. Jeśli pociągają Cię zachwycające morskie i górskie widoki, nie możesz ominąć hrabstw Cork i Kerry. Zaplanuj również trochę czasu na poznanie Irlandii Północnej. Znajdziesz tu nieprawdopodobne cuda natury, w tym Góry Tourne i słynne kolumny bazaltowe Grobli Olbrzyma, a także grobowiec w Newgrange - starszy od egipskich piramid. Nim wyjedziesz, koniecznie odwiedź Belfast i Derry - modne, nowoczesne miasta z potężną współczesną historią w tle.

Elizabeth Albertson pracowała jako redaktorka serii przewodników Frommer's Travel Guides. Obecnie jest nauczycielką w szkole w New Haven (Connecticut). Gdy tylko ma taką możliwość, przyjeżdża do Irlandii i właśnie tu spędza większość wolnego czasu. Lubi grać na skrzypcach, szczególnie zaś upodobała sobie muzykę celtycką.

Turysta buszujący... w jęczmieniu
  • Tradycyjne potrawy i napoje, których musisz spróbować.
  • Noclegi, restauracje, puby i miejsca, gdzie warto pójść na zakupy.
  • Wycieczki piesze, rowerowe i konne oraz wyjazdy zorganizowane.
  • Najciekawsze zabytki architektury i najlepsze muzea.
  • Dziesięć wyjątkowych rzeczy, które warto przywieźć z Irlandii.
  • Fascynująca przyroda i miejsca, których nigdy nie zapomnisz.
A ponadto kilka legend o skrzatach pilnujących ukrytego złota... OPINIE

Andrzej, lat 40:
Irlandia zawsze mnie fascynowała, ale nigdy nie miałem okazji jej odwiedzić. Wreszcie udało mi się wygospodarować cały miesiąc. Skoro tak długo odwlekałem moją podróż, uznałem, że muszę zobaczyć jak najwięcej. Kupiłem kilka przewodników, ale ostatecznie korzystałem tylko z jednego - Irlandia dla bystrzaków jest po prostu niezawodna!

Tosia, lat 14:
Pojechaliśmy z rodzicami odwiedzić moją siostrę w Dublinie, a przy okazji postanowiliśmy trochę pozwiedzać. Kiedy zaczęłam opowiadać siostrze, co widzieliśmy, powiedziała, że koniecznie musimy zostawić jej nasz przewodnik. Dzięki niemu zobaczyliśmy rzeczy, o których ona nie miała pojęcia.

Może to Twoja pierwsza wizyta, a może chcesz przywołać czar wspomnień. Przygotowany z rozmachem przewodnik uprzyjemni i urozmaici Twoją eskapadę, oferując wszelkie informacje, których będziesz potrzebować w dalekiej podróży.

Wybrane bestsellery

Septem - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności