ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Ekonomia dla bystrzaków

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Ekonomia dla bystrzaków Sean Masaki Flynn - okładka książki
Ekonomia dla bystrzaków Sean Masaki Flynn - tył okładki książki

Ekonomia dla bystrzaków Sean Masaki Flynn - okładka książki

Wydawnictwo:
Septem
Ocena:
5.3/6  Opinie: 9
Stron:
448
Druk:
oprawa miękka

Sprawdź nowe wydanie

Ekonomia dla bystrzaków. Wydanie III
Sean Masaki Flynn
W prostocie tkwi siła Dowiedz się więcej o dobrych rynkach, złym monopolu i inflacji Zrozum, skąd biorą się deficyt budżetowy i zyski z handlu Poznaj naukę o dobrobycie i rozkwicie gospodarczym W tej książce znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby zrozumieć naszą szybko rozwijającą się gospodarkę, a także podstawy ekonomiczne, które nigdy się nie zmieniają. Jak najlepiej...

Pieniądze leżą na ulicy.
Dobrze wiedzieć, na której

W jaki sposób ludzie maksymalizują swoje szczęście w świecie ograniczonych zasobów? Kiedy kierowanie się własnym interesem może prowadzić do większej niż jednoosobowa satysfakcji? Co magicznego kryło się w kartkach na buty, kolejkach i papierze toaletowym? O ile nasz 40-godzinny tydzień pracy zwiększa PKB i co innego moglibyśmy robić w tym czasie?

Czujesz w sobie duży potencjał, interesuje Cię świat. Chcesz szybko pojąć mechanizmy nim rządzące, ale telewizyjne programy ekonomiczne i fachowe opracowania brzmią dla Ciebie jak niezrozumiały bełkot. Autor tego błyskotliwego przewodnika po gospodarce rynkowej wyjaśni Ci wszystkie zawiłe kwestie w sposób przyjazny i zrozumiały. Zacznij czytać i odkryj, jak:

  • odszyfrować zachowania konsumentów (czy są dzicy i napaleni, czy wycofani i lękliwi),
  • wykorzystać model podaży i popytu,
  • rozpoznawać przyczyny recesji,
  • identyfikować czynniki prowadzące do inflacji,
  • rozumieć zagadnienia polityki monetarnej i polityki fiskalnej,
  • doceniać znaczenie międzynarodowego handlu.

"Byłem totalnym laikiem, a ta książka dała mi wiedzę, dzięki której zacząłem ze zrozumieniem obserwować to co dzieje się w gospodarce i świadomie podejmować swoje decyzje finansowe."
Tomasz lat 34, Gorzów Wielkopolski

"Poleciłabym tę książkę każdemu, kto myśli o własnym interesie. Dała mi solidne podstawy ekonomii, które okazują się niezbędne na co dzień w prowadzeniu sklepu."
Renata lat 41, Lubliniec

"Świetna książka! Bez zbędnych opisów, konkretna, tylko to co naprawdę trzeba wiedzieć z ekonomii, by ją wreszcie rozumieć i sobie radzić w świecie!"
Robert 22, Katowice

Wybrane bestsellery

O autorze książki

Dr Sean Masaki Flynn jest adiunktem w Katedrze Ekonomii w Vassar College, w stanie Nowy Jork. Specjalizuje się w skomplikowanych zagadnieniach dotyczących zachowań inwestorów giełdowych oraz innych uczestników rynku. Jest czołowym ekspertem w zakresie zamkniętych funduszy wzajemnych.

Septem - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności