ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Recenzje dlabystrzakow.pl

Co tydzień inna książka 50% taniej

« < 1 2 3 4 5 ... 34 > »

Dieta keto dla bystrzaków

Dieta ketogeniczna jest chyba jedną z najbardziej kontrowersyjnych diet, jakie stały się popularne w ostatnim czasie. Tak jak inne sposoby żywienia, ma swoich zwolenników i przeciwników, którzy twierdzą, że wprowadzenie organizmu w stan ketozy może skończyć się źle.

Co to właściwie jest ta dieta ketogeniczna? Dieta keto ma na celu poprawę zdrowia, pozyskanie energii, wspomóc zdrowie układu sercowo-naczyniowego.

Dieta keto skupia się głównie na tłuszczach, ale zdrowych tłuszczach. Wprowadza organizm w stan ketozy, czyli stan, w którym organizm czerepie paliwo dla komórek z tłuszczów, a nie z węglowodanów.

Stosunek makroskładników w diecie keto wynosi: 70 % tłuszczu, 25 % białka, 5 % węglowodanów.

Ilość węglowodanów w tym przypadku nie powinna przekraczać 50 g dziennie. Moda na dietę ketogeniczną Czy można mówić o modzie na ten rodzaj diety? Myślę, że nie, bo jak podają autorzy książki, wzmianki o takim sposobie odżywiania się znajdują się w greckich tekstach medycznych z 400 roku p.n.e. Korzyści z diety keto według R.V. Abrams Autorzy wymieniają poniższe korzyści z wprowadzenia diety keto:

- szybkiej, ale i skuteczna utrata wagi, - obniżenie ryzyka zachorowania na cukrzycę, - zmniejszenie uczucia zmęczenia, - oddziaływanie przeciwzapalne, - zmniejszenie ochoty na zachcianki, - ustabilizowanie się poziomów glukozy, - poprawa snu, nastroju i zdolności umysłowych, - obniżenie poziomu cholesterolu. Potencjalne minusy diety ketogenicznej W książce "Dieta keto dla bystrzaków" autorzy wymieniają również minusy stosowania tej diety.

Należą do nich jest tzw. grypa keto, niedobory substancji odżywczych, oddech keto lub kwasica ketonowa.

Każdy z tych potencjalnych efektów jest omówiony w książce. Wybór zdrowych tłuszczy do diety keto Aby dieta keto działała pozytywnie na nasz organizm, powinna opierać się na zdrowych tłuszczach, które dzielą się na 4 rodzaje. Są to tłuszcze: - nasycone, - jednonienasycone, - wielonienasycone (np. omega-3), - cholesterol, który jest nazwany przez autorów "kuzynem tłuszczu".

Dieta keto krok po kroku Rami Abrams i Vicky Abrams przeprowadzają czytelnika krok po kroku przez proces przejścia na dietę keto. Uczą, tłumaczą i mobilizują jak: - skomponować keto spiżarnię, - poradzić sobie z jedzeniem na mieście, - wybrnąć podczas rodzinnych imprez, - poradzić sobie podczas okresu przejścia w ketozę, - przygotować posiłki na każdą porę dnia.

Książka wyposażona jest w przepisy kulinarne dla diety keto.
Kosmetycznie Dietetycznie Świątek-Serwach Emilia

Dieta keto dla bystrzaków

Większość z nas wie, że głównym źródłem energii organizmu są #węglowodany. Chociaż są one niezbędne do prawidłowego jego funkcjonowania, to ich nadmiar (w szczególności cukrów prostych i sacharozy, obecnych w wysokoprzetworzonej żywności) może przynieść więcej szkody niż pożytku. Nadmierne spożycie węglowodanów prowadzi bowiem do #nadwaga lub #otyłość, co w konsekwencji może zwiększyć m.in. ryzyko rozwoju chorób układu sercowo- naczyniowego lub cukrzycy typu 2. Co zatem zrobić, by uniknąć tych problemów? Rozwiązań może być wiele. Jednym z nich jest przejście na dietę keto, w której ogranicza się spożywanie węglowodanów (#dietaniskowęglowodanowa) a zwiększa się spożycie tłuszczów (#dietawysokotłuszczowa). Aby pomyślnie rozpocząć swoja podróż keto warto sięgnąć po książkę „Dieta keto dla bystrzaków” autorstwa #RamiAbrams i #VickyAbrams - założycieli Tasteaholics.com i #SoNourished oraz twórców aplikacji Total Keto Diet. Ogromną zaletą przewodnika jest jego przejrzystość. Dzięki temu czytelnik jest w stanie szybko odnaleźć interesujące go zagadnienia. Każdy rozdział dotyczy innego aspektu omawianej diety i zawiera praktyczne wskazówki pozwalające na dokonanie zmian w sposobie odżywiania. W poszczególnych częściach znajduje się spora porcja wiedzy, szczegółów i porad, ale co najważniejsze: książki nie trzeba czytać po kolei rozdział po rozdziale ani w całości. Układ graficzny książki pozwala na robienie notatek na marginesach, zakreślania praktycznych informacji i dołączania przepisów lub materiałów. Doskonale usystematyzowane i tabelarycznie ujęte przepisy aż zachęcają do przygotowywania keto pyszności. Dorsz w sosie marinara i kurczak sojowy skradły kulinarne serducha mojej rodziny 👨‍👩‍👧‍👦 Jako recenzent, czytelnik a także kobieta starająca się dokonywać świadomych wyborów żywieniowych, cieszę się, że autorzy postawili na obiektywne ujęcie #keto, wskazując zarówno na zalety, jak i wady tego sposobu żywienia. Ten poradnik wydany nakładem wydawnictwa Sensus jest dla wszystkich, którzy chcą: 🥑zmienić swoją dietę, zrzucić wagę, poprawić swoją kondycję lub stan zdrowia, 🥑 zachęcić rodzinę do przejścia na zdrową dietę o niskiej zawartości węglowodanów, 🥑 zminimalizować liczbę przetworzonych i niezdrowych pokarmów bądź: 🥑interesują się wpływem wyborów żywieniowych na człowieka pod względem fizycznym i umysłowym.
Zdrowo BooKKnięte Langer Sandra

Teoria muzyki dla bystrzaków. Wydanie IV

Publikacja dla początkujących muzyków i nie tylko

Każdemu, kto chciałby poznać, jak wyglądają nuty, a także jak się je nazywa i na jakiej linii na pięciolinii się je umieszcza, przyda się publikacja pt. „Teoria muzyki wydanie IV” autorstwa Michael Pilhofer, Holly Day. Nie jest to typowy podręcznik, niemniej znaleźć można tutaj szereg zagadnień. Ich znajomość przyda się tym, którzy pragnęliby zgłębić teorię, by lepiej „orientować się” w nazywaniu poszczególnych zapisów nutowych.

To również doskonała pomoc w nauce dla osób, które planują nauczyć się teorii, by z dobrym wstępnym przygotowaniem zasiąść przed pianino, fortepian, czy z gitarą w rękach. W tej pozycji znaleźć można mnóstwo wskazówek dla tych miłośników muzyki, którzy właśnie zamierzają kształcić się w grze na jednym ze wspomnianych instrumentów. Poza czystą teorią, odnoszącą się do wiedzy praktycznej, w tym e-booku jest mnóstwo dodatkowych zagadnień, które przybliżają rozwój muzyki na przestrzeni lat, a także m.in. fortepianu.

Jak jest skonstruowana ta publikacja?

Osoby, które dopiero będą zgłębiać tajniki nazewnictwa w muzyce, czy zapisy nut na pięciolinii na fortepian lub na gitarę, mogą zapoznawać się z materiałem metodą małych kroczków. Najpierw autorzy wprowadzają w świat samej teorii, by wyjaśnić, np. dlaczego warto ją znać, skoro wiele osób zupełnie „nie zawraca sobie nią głowy”, tworząc swoją muzykę. To również rozdział, w którym można poznać jakie są rodzaje nut, z jakich elementów się składają, a także jaką mają wartość w przeliczeniu na długość dźwięku.

Im dalej w las, tym więcej drzew - tak też jest w przypadku tej publikacji. Z każdym kolejny rozdziałem można pogłębiać zdobytą już wiedzę, a także utrwalać ją za pomocą praktycznych ćwiczeń. Jeśli ktoś chciałby „na poważnie” opanować materiał, najlepiej uczyć się jeden rozdział po drugim, gdyż w każdym kolejnym powtarza się teoria i zapisy nutowe, o jakich była mowa wcześniej. Niektóre zagadnienia będą dla początkujących adeptów muzyki łatwiejsze, inne bardziej skomplikowane. Niemniej autorzy postarali się przybliżyć czytelnikom skuteczne mnemotechniki, dzięki którym zapamiętanie np. tonacji, skali, czy progów staje się znacznie prostsze. Pomocne są również czytelne rysunki, które pojawiają się niemalże przy każdym kolejnym pojęciu wprowadzanym w tej publikacji. Dzięki temu osoba ucząca się nie musi sobie niczego wyobrażać, więc nie ma obawy, że nauczy się czegoś błędnie.

Na tym nie koniec - z każdym kolejnym rozdziałem pojawiają się nowe brzemienia, których również „młody muzyk” nie musi sobie uzmysławiać. Dołączone są bowiem ścieżki nagrań, a także opisy, na co warto zwrócić w nich uwagę. Na końcu zaś znajduje się słowniczek najważniejszych pojęć, więc nie trzeba każdego z nich wyszukiwać w treści, gdy, podczas przerabiania kolejnego rozdziału, zapomni się, co oznacza np. interwał.

Pomocne wskazówki dla uczących się

Niektórzy przeczytają tę publikację tylko po to, by mieć jako takie pojęcie o świecie muzyki i muzyków. Inni natomiast będą chcieli nauczyć się całego materiału. Jako że nie wszystkie tematy będą komuś „leżeć”, autorzy podali, jak można w krótkim czasie opanować tonacje, posługując się skróconym zapisem.

Zarówno osoby, które będą chciały grać na fortepianie, jak i te, które preferują gitarę, będą mogły zorientować się, jak grać akordy i jak czytać nuty na tych instrumentach oraz tworzyć akordy. Natomiast za pomocą koła kwintowego można w krótkim czasie zrozumieć i zapamiętać, ile jest krzyżyków i bemoli w poszczególnych tonacjach. Czy każdy będzie mógł zrozumieć teorię muzyki, czytając tego e-booka?

Publikacja ta została napisana przystępnym językiem, więc nawet czytelnik, który nigdy wcześniej nie miał styczności z teorią muzyki, nie powinien mieć problemów z czytaniem ze zrozumieniem. Materiał jest również zebrany w przystępne „porcje wiedzy”, które można przyswajać stopniowo. Dlatego też ten e-book idealnie nadaje się dla tych, którzy chcieliby samodzielnie poszerzyć wiedzę z zakresu teorii muzyki.

Warto zacząć swoją przygodę z teoretycznymi zagadnieniami dotyczącymi muzyki właśnie od tej publikacji. Na marginesie znajdują się też oznaczenia, dzięki którym łatwo zwrócić uwagę na istotne kwestie, a także te uzupełniające, czy w postaci ciekawostek.
- Paryjczak Marta

Dieta keto dla bystrzaków

Dieta ketogeniczna ostatnio bije rekordy popularności i jej efekty są spektakularne. Znam kilka osób, które dzięki niej zrzuciły wiele zbędnych kilogramów w krótkim czasie. Ja póki co bije się z myślami, czy spróbować, jak zacząć, więc na temat samej diety się nie wypowiem. Mogę jedynie napisać kilka słów o tym poradniku. W środku znajdziecie podstawy diety keto, czym jest, jak zacząć, przeszkody w diecie. Plusy i minusy diety. Co to jest ketoza i co się dzieje z ciałem w trakcie ketozy. I co najważniejsze dieta w praktyce. Co trzeba kupić do jedzenia i picia, co można jeść na mieście. Jak radzić sobie z efektem ubocznym i presją społeczeństwa. I co najważniejsze przepisy na każdy posiłek w ciągu dnia. Muszę przyznać, że poradnik jest stworzony z ogromną precyzją, a w środku znajdziecie mnóstwo przydatnych informacji. Myślę, że dzięki tej książce bez problemu można przejść na dietę keto.

Edi_ori Hilse Edyta

Francuski dla bystrzaków. Poziom średnio zaawansowany

Wszystko o języku francuskim Książkę napisała doświadczona lektorka języka francuskiego.

Książka składa się z 5 części tematycznych (Podstawowe elementy składowe języka francuskiego, Jak mówić i pisać w czasie teraźniejszym, Jak pisać z rozmachem – upiększanie zdań, Czasy przeszłe i przyszłe oraz tradycyjne Dekalogi). Dla ułatwienia nauki autorka podzieliła książkę dodatkowo na 21 rozdziałów, poświęconych powiązanym zagadnieniom, które obejmują m.in. przedimki oraz części mowy, a zwłaszcza czasowniki. Książka zawiera liczne przykłady i ćwiczenia. Jednakże założeniem skutecznej nauki jest znajomość przez ucznia języka francuskiego przynajmniej w stopniu średnio zaawansowanym, gdyż dla uczniów początkujących może ona okazać się zbyt trudna. Rozpoczynając studia, uczeń poznaje koniugacje czasowników regularnych i nieregularnych, czasowników o różnych zakończeniach, poznaje przymiotniki, przysłówki i zaimki, spójniki, uczy się skrótów oraz zgłębia podstawową wiedzę o idiomach. W języku francuskim rodzaj gramatyczny rzeczownika jest uzależniony od rodzajnika, zarówno nieokreślonego jak i określonego. Stąd w książce autorka podaje liczne przykłady tworzenia rzeczowników rodzaju żeńskiego od rzeczownika rodzaju męskiego, a także przykłady tworzenia liczby mnogiej. Potem mamy zaimki… w tym dzierżawcze. Praktyczna przydatność liczebników przy tworzeniu kalendarza czy podaniu właściwej godziny. Wiele miejsca w książce zajmują przykłady koniugacji różnych czasowników, przypomniane w bardzo pomocnych tabelkach. Oczywiście, najważniejsza w nauce jest praktyczna znajomość języka: uczeń poznaje metody zadawania pytań otwartych i zamkniętych oraz udzielania na nie prawidłowych odpowiedzi. Uczeń zapoznaje się z użyciem imiesłowów czy tzw. trybu łączącego (subjonctifu), a także z porządkiem słów w zdaniu, z trybem rozkazującym i warunkowym, z różnym formułowaniem próśb, z zaimkami względnymi, z czasem zaprzeszłym. Książka kończy się wskazówkami, jak unikać często popełnianych błędów w języku francuskim i jak pisać listy w tym języku. Jest to doskonała pomoc w biegłym i pewnym opanowaniu języka francuskiego.
Decydent Jacek Potocki
« < 1 2 3 4 5 ... 34 > »