Tajemny klucz do Millennium skandalisty Stiega Larssona

Autor: 

Stron: 224
Ksiazka drukowana Druk (oprawa: miękka)
Wydawca: Editio

Klucz do literackiej enigmy

Korupcja polityczna, przestępczość, przemoc wobec kobiet, prostytucja, prawo do prywatności w epoce Internetu oraz niekontrolowana władza, jaką dysponują środki masowego przekazu — oto świat wyłaniający się z kart książek Stiega Larssona. Autor posługuje się konwencją kryminału i z lubością pławi się w ostrej krytyce współczesnego społeczeństwa, klas rządzących i światowej finansjery.

To proza nieprzewidywalna i bezkompromisowa, fascynująca i mroczna. Zakochał się w niej nawet Mario Vargas Llosa: "Powtarzam raz jeszcze, wcale się tego nie wstydząc: wspaniała", zaś krytycy i czytelnicy na całym świecie okrzyknęli ją arcydziełem gatunku.

Wydawnicza sensacja, doskonały autor kryminałów, który pojawił się znikąd. Świat powieści kryminalnych rzadko jednocześnie podziwia i żałuje tak wielkiego talentu, jak Stieg Larsson.
"Sunday Times"
To coś więcej niż powieść — to narkotyk.
"Le Nouvel Observateur"

Jeśli Ty również jesteś fanem powieści Larssona, proponujemy Ci literacką ucztę, która osłodzi Ci fakt, iż kolejne tomy już nie powstaną. Znajdziesz tu informacje najbardziej soczyste, zaskakujące, niezwykłe, a czasem nawet skandalizujące, dotyczące tak trylogii, jak i postaci samego Stiega Larssona. Pozwolą Ci one zobaczyć fabułę z zupełnie innej perspektywy, oferując jednocześnie ponowne przeżycie bardzo silnych emocji.

Przedmowa (7)

Część pierwsza: Autor i jego dzieło

1. O Stiegu Larssonie (12)

2. Millennium: historia i anegdoty (32)

3. Larsson, klatka po klatce (46)

Część druga: Klucze do Millennium

4. Wątki (58)

5. Tematy (90)

6. Bohaterowie (116)

Część trzecia: Co się kryje w tle Millennium

7. Szwecja Larssona (170)

8. Glosariusz Millennium (188)

9. Larssonofilia (208)